Nasi eksperci

mgr Katarzyna Czech - fizjoterapeuta dziecięcy

Magister Fizjoterapii. Nauczyciel Zintegrowanej Edukacji Wczesnoszkolnej i Wychowania Fizycznego. Absolwentka studiów podyplomowych z Oligofrenopedagogiki z Autyzmem i zespołem Aspergera. Członek Polskiego Stowarzyszenia NDT- Bobath. Certyfikowany terapeuta metody NDT- Bobath, certyfikowany terapeuta integracji sensorycznej, trener sensoplastyki. Doktorantka na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach, realizuje dysertację doktorska z tematyki „Dyspraksja w ujęciu neurorozwojowym”. Wykładowca akademicki, autorka publikacji z zakresu fizjoterapia w pediatrii. Od 2008 roku zajmuję się rehabilitacją dzieci i niemowląt. Stale podwyższa swoją wiedzę i kwalifikacje uczestnicząc w różnych kursach, szkoleniach i konferencjach.

mgr Katarzyna Czech
Weronika Pieniążek

mgr Weronika Pieniążek - logopeda

Prowadzę diagnozę i terapię logopedyczną niemowląt i dzieci starszych, terapię miofunkcjonalną. Szczególnie, w ostatnim czasie, interesuję się stymulacją nerwu błędnego w celach logopedycznych. U najmłodszych podopiecznych skupiam się na ocenie budowy aparatu artykulacyjnego, sprawdzam, w jaki sposób funkcjonuje język oraz jakie jest napięcie mięśniowe twarzy. Swoimi działaniami wspomagam mamy w karmieniu piersią, butelką i w rozszerzeniu diety. Określam przyczynę różnego rodzaju trudności w jedzeniu i piciu, planuję oraz prowadzę terapię w celu ich wyeliminowania, udoskonalenia umiejętności dzieci w pobieraniu pokarmu, a także zapobieganiu powstania wad wymowy w przyszłości. Pokazuję rodzicom, w jaki sposób ćwiczyć i masować maluszka, żeby nasze działania przyniosły zamierzony efekt. Masaże te mają na celu wspomaganie rozwoju mowy, ale także wyciszenie, relaksacje, ukojenie problemów brzuszkowych (masaż log. i Shantala).

mgr Natalia Świtacz-Kaźmierczak - położna

Jestem absolwentką Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.
Można mnie spotkać w WSS Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju, gdzie pracuję jako Położna Sali Porodowej.
Mają pasją są naturalne metody łagodzenia bólu porodowego, takie jak aromaterapia, muzykoterapia i masaż, a także naturalna pielęgnacja noworodka. Poród to natura, a natura to moc roślin. Właśnie one, dzięki swoim niesamowitym właściwością potrafią ukoić ból, zrelaksować, a jeżeli zachodzi taka potrzeba - pobudzą i dodadzą energii.

Natalia Świtacz
Magdalena Sierny

mgr Magdalena Sierny - dietetyczka, edukatorka żywieniowa, właścicielka poradni "Diety i maszkiety"

Jej pasję do pysznego jedzenia połączyła z wiedzą o zdrowym odżywianiu, którą zdobyła studiując dietetykę na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Brała udział w wielu kursach, konferencjach oraz w ogólnopolskim programie „Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy” gdzie została też edukatorką żywieniową. Wspiera pacjentów swojej poradni w zmianach, inspiruje kulinarnie oraz uwielbia dzielić się swoją wiedzą i opowiadać z ekscytacją o zasadach żywieniowych w niebanalny sposób. Po jej wykładach wszyscy są głodni! Szczególnie upodobała sobie temat żywienia kobiet ciężarnych, podczas laktacji i małych dzieci. Prywatnie żona, mama Fifiego i właścicielka kotki Chii.

lek. Dorota Otremba - internista, endokrynolog

Jestem specjalistą chorób wewnętrznych i endokrynologii. Od dawna interesuję się zdrowiem kobiet w specyficznym czasie jakim jest ciąża i laktacja. Charakteryzuje go odmienna fizjologia oraz pewne ograniczenia w możliwościach terapii z uwagi na bezpieczeństwo rozwijającego się dziecka. Nie zgadzam się z szeroko rozpowszechnionym przekonaniem jakoby te okresy życia kobiety wiązały się z brakiem możliwości skutecznej terapii.
Moje szczególne zainteresowania to endokrynologia niepłodności, echokardiografia, leczenie chorób internistycznych w ciąży, analiza bezpieczeństwa farmakoterapii w ciąży, laktacji.

Po godzinach pracy interesuję się podróżami, psychologią, rodzicielstwem bliskości, pracuję nad tym by żyć ideą "slow life".

D.Otremba