Kurs weekendowy

Konsultacja z ginekologiemKurs obejmuje 2 spotkania, które są kompleksową podstawą do macierzyństwa, dostarczając wszystkich niezbędnych informacji na temat ciąży, porodu, oraz opieki nad noworodkiem.

Program zajęć:

• Dzień 1:
    • Pakujemy torbę do szpitala, omawiamy zwiastuny porodu, czyli kiedy jedziemy do szpitala
    • Warsztatowo rozłożymy poród na czynniki pierwsze:
      • przebieg porodu, naturalne i farmakologiczne (znieczulenie zewnątrzoponowe) metody łagodzenia bólu,
      • ćwiczenia oddechowe, pozycje porodowe
      • rola osoby towarzyszącej,
      • wskazania i przebieg cięcia cesarskiego,
      • połóg i powrót płodności po porodzie
  • Dzień 2: (szkoda czasu na teorie ):
    • Warsztatowo omówimy karmienie naturalne,
      • poćwiczymy prawidłowe pozycje do karmienia,
      • omówimy najczęstsze problemy i powiemy wam jak sobie z nimi poradzić
    • Omówimy codzienną pielęgnację noworodka (pielęgnacja skóry, kikuta pępowinowego itd.)
    • Poćwiczymy kąpiel, przewijanie i inne czynności pielęgnacyjne, dzięki którym każda para nabierze umiejętności praktycznych.

Każde spotkanie to 3 godziny dużej dawki wiedzy, oczywiście z przerwą na mały poczęstunek i coś do picia Wszyscy uczestnicy otrzymają od nas upominki oraz rabaty na wyprawkę

MIEJSCE SPOTKAŃ: Szkoła Rodzenia I piętro pokój 123 Reymonta 60, 44-200 Rybnik

ŚRODKI DYDAKTYCZNE: wanienki, lalki, piłki, worki saco, ubranka, środki do pokazu pielęgnacji, fantomy.

Więcej informacji o terminach i zapisach NA WEEKENDOWĄ SZKOŁĘ RODZENIA możliwe POD NR TELEFONU 607 677 320 LUB mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.